| Cosmin483 a întrebat:

Am nevoie urgent de o idee. Deci, azi e ziua tatălui meu și trebuie sa îi fac un tort. Un mixer e stricat (l-a stricat mama) iar celalalt l-a luat mosul meu și nu l-am mai dat înapoi (acum e plecat de acasă). Ouăle sunt deja separate și le-am pus în frigider. Pare cum pot face sa bat albușurile și frișca?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Cu telul, le bati de mana cu pauze, poti cere ajutorul celor din casa si faceti cu schimbul.

4 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Cu telul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai bine îi cumperi un tort si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu telul. Cauta pe google dacă nu știi cum arată. Cu siguranța ai asa ceva acasă. Un mic secret: bate albușurile cu un praf de sare pana se fac aproape bezea, apoi pune zaharul. Dacă vei pune zaharul din prima nu va mai iesi bezea

| Cosmin483 explică (pentru anonim_4396):

Da, asa fac mereu. Einstein-ul de mine a făcut cu bormasina și a ieșit perfecta și frișca și blatul.