| VRares a întrebat:

Am si eu nevoie de niste retete de torturi si creme de tort rapide.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! cel mai rapid tort.cumperi un blat din comert, creme sunt diverse slava domnului, frisca si tortul e gata iar de ornat, lasi imaginatia sa te conduca, cu fructe, frisca, ciocolata, eu asa fac fara sa ma omor facand blatul in casa...
Mult succes!

| Konata a răspuns:

Buna, ma intreb eu de multe ori, de ce unora le este lene sa tasteze cateva litere pe tastiera.mi-se pare destul de usor sa cauti pe google ''retete de tort'', nu mi-se pare exagerat de greu.sa nu te obisnuiestis a ai totul deagata, pe TPU ne ajutam, dar nici nu umplem sacul:)
http://subtitrari.regielive.ro/harry-potter-and-the-half-blood-prince-9183/
Succes!

| nicol20 a răspuns:

Iti dau eu o reteta delicioasa si rapida,tortul se face la rece.
ingrediente;
fructe dupa gust(banane,nectarine, ananas, etc)
500 ml frisca
un iaurt mare fructe
6 oua
150g zahar
piscoturi
2 plicuri gelatina fina
4plicuri zahar vanilinat
pentru inceput iei o cratita rotunda dreptunghiulara depinde cum vrei sa ai forma tortului e nevoie sa fie mai mare sa iti incapa crema, pe urma pui apa la fiert iar intre timp pui cele 2 plicuri de gelatina cu 100 ml suc sau apa, separi ouale iar galbenusul il pui la bain marin amesteci bine si torni si gelatina pane se face o crema consistenta il lasi vrei 15 min amestecand in continuare, il iei de pe foc si adaugi iaurtul.Bati albusurile cu zaharul si vanilile,bati frisa spuma.iar la final le amesteci pe toate trei,iar aceasta crema o pui peste fructe, piscoturile le insiropezi cu suc si le aranjezi deasupra cremei, lasi tortul la rece 3-8 ore si il scoti si il rastorni pe un platou. Pofta buna

| Breake a răspuns:

Uite aici http://www.reteteinimagini.com/Retete/Torturi/Index-Torturi.html
Sper ca ti-am fost de ajutor