| MA_Elena_1992 a întrebat:

astazi am folosit si eu colorantul alimentar si din greseala am dat cu el in pat.
Cu ce pot sa il curat?
Dau funda celui mai rapid raspuns
Multumesc!

6 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

"In pat" ce inseamna? Lenjeria sau stofa?

| MA_Elena_1992 explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Lenjerie,stiu,am uitat sa mentionez

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru MA_Elena_1992):

Atunci, spala normal cu detergent, asa cum o speli de obicei. Daca asa nu iese, nu mai ai nici o sansa. Eventual cu clor, daca lenjeria e alba. Daca e colorata, mai rau faci.

| udrescuf a răspuns:

Ai [utea folosi clor (il cumperi de la magazin/ substanta chimica) Este ieftin 4-5 le 1.5 litri.

| Nicolescu_Mircea_1998 a răspuns:

Iti sugerez sa folosesti inalbitor (clor) daca ai de curatat un material alb. Daca nu iei un prosop umed si cureti folosind detergent de vase.

| MA_Elena_1992 explică (pentru Nicolescu_Mircea_1998):

Ai incercat tu cu prosop umed si detergent de vase? Ca sa stiu daca iese acea pata