| Sasukesmecherul a întrebat:

eu imi curat ochelarii cu apa si detergent PUR dar dupa ce ii sterg cu o laveta tot raman urme.
Cum as putea sa ii sterg mai bine sa nu ramana nici-o urma?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Speli cu apa calduta ochelarii, eventual un pic de sapun lichid (daca e mare nevoie).
Cand s-a spalat complet, asezi ochelarii pe o suprafata orizontala, astfel ca lentilele sa fie in pozitie (aproape) verticala si lasi sa se usuce natural.
Nu va lasa pete. happy

| AdelinaC a răspuns:

Servetelele speciale pentru ochelari sunt cele mai bune

| Iote a răspuns:

Cine te-a pus sa dai cu detergent?
Spirt diluat sau sapun de fata si bine clatiti. Apoi stergi cu o carpa moale de preferat din bumbac sau alta fibra naturala.

| vavitza a răspuns:

Sunt servetele speciale pentru ochelari. Sunt ieftine si multe in cutie. Intreaba in supermarket gen kaufland ssu altele. Sau cu spirt sau parfum e mai bine decat cu detergent.