| epicquestion a întrebat:

Salut TPU
Imi poate spune si mie cineva cateva mancaruri sanatoase?
sa udaca stiti si mancaruri de post(ca alea nu au cum sa nu fie sanatoasewinkingva rog.vr sa mai schimb meniul...si cred ca orice om se descurca cu o reteta in fata,. deci daca am puteti ajuta cu niste mancaruri sanatoase sau de post..va rog

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Salata d e vinete/salata orientala/tocana de legume/pilaf de post cu ciuperci/tocanita de cartofi/ardei umpluti de post/ciorba de legume+pastai...toate acestea sunt de post.
La mine nu a lipsit salata de rosii in acest post.
O zi frumoasa sa aihappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi diverse reţete de post la linkul :
https://www.google.ro/#q=retete+de+post

Toate cele bune.

| epicquestion explică (pentru bursuc001):

Asta pot sa fac si eu...insa eu credeam ca poate o sa imi dea cineva un raspuns cu o reteta mai aparte.

| bursuc001 a răspuns (pentru epicquestion):

happy Sorry, dar NU am de unde ghicii ce tip de mâncare doreşti sau îţi place...
De acolo îţi ALEGI ce crezi că-ţi placewinking

O seară frumoasă.

| AnimeAnnDRa a răspuns:

Heyy

Dimineata poti sa mananci ceva usor, o salata ceva. Poti s-o faci cu rosii, branza, pui [ asta doar daca vrei ]. Mie personal imi place si cu masline.
La pranz, poti sa faci niste paste ceva, dar nu uita sa mananci si cateva fructe intre mese.
Eu nu pot sa nu ma abtin de la ciocolata, eu mananc ciocolata normala, dar cea amaruie e mai okay.
Seara nu stiu..in caz ca vrei ceva usor, poti sa faci niste lipii cu curcan.
Poti sa iti faci si un suculet de portocale. daca ai un blender cu atat mai bine
Oricum, eu nu pot sa zic ca mananc sanatos, dar, am incercat sa-ti dau ceva acceptabil pentru ca nu cred ca vrei sa mananci numai fructe si legume.
Peace & Loveeee