Întrebare recomandată | AdamT21321 a întrebat:

in urma cu ceva timp am turnat ciment pe terasa casei mele, venise ploaia si a stropit usa, acum nu stiu ce as putea sa o curat, am incercat dedergenti insa nu a functionat, ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dobitocii care au facut blocul in care stau au facut cimentul in cada. Am curatat toata cada cu lame de barbierit si cu apa multa.

| Catrice a răspuns:

Un cuțit sau ceva ascuțit. Depinde de cat de mult e stropită, de materialul ușii...

| Horatiu211 a răspuns:

Salut.
Incearca cu o carpa aa inmoi cumva zona stropita, cat mai repede pentru ca sa nu se intareasca!