| dendendenis a întrebat:

Se poate face varza călită din varza murata?

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Bineinteles, chiar iese foarte buna. Cand fac cu varza proaspata iese dulce, cu varza murata iese putin acra. Daca o faci si fara apa, iese beton.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa o poti cali, trebuie scursa foarte bine de zeama.altfwl nu ai ce cali pentru ca incepe sa fiarba.Cei ce au raspuns, nu fac ei ci doar au mancat. Pui varza la scurs de seara sa scurga absolut toata zeama.calire inseamna prajire in ulei, rumenit in ulei, si daca se scurge zeama in cratita, nu mai este calire ci un fel de...n-ar mai fi.

| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Da. Eu mereu fac din varza murata. Adica nu eu, ci parintii. Are un gust mai bun, mai special.

| TacaPaca a răspuns:

Da

| stalin a răspuns:

Cea mai buna varza calita iese cu varza murata! pui si un pic de apa, ca sa nu iasa uscata, piper, sare daca e cazul, si pofta buna!

| Eyesblue a răspuns:

Varza calita din varza murata e cea mai buna laughing

| buna04 a răspuns:

Da