| Mosotti a întrebat:

Tot aud la fostii parnaiasi pe Youtube "varza putea la parnaie urat".
Ca eu am tot facut varza acasa fie acra, fie dulce ca mancare, sau calita, si miroase frumos, chiar si varza murata asa cruda nu miroase cum zic aia.

La aia cum miroase urat?

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Ba miroase urât aia acră. Da acum depinde care e limita fiecăruia în materie de urât.

| Mosotti explică (pentru J0B0MAT):

Am zis ca nu miroase urat in sens de sa puta a urat, nu ca nu miroase a varza acra cum miroase varza acra.
Ei o zic ca si cum e mai mult de atat.
Ca doar varza acra okey "sa nu o dai nici la dusmani".
Sa zic asa echivalent ca miros de stricat sau altceva, ca n-au definit bine treaba.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Mosotti):

Da miros de varză acră ce e urât în general. Există miros de transpirație care și ăla e urât în general, dar unora le place nu contest.
Și pute a urât orice, că nu pute frumos.Doar figurat.

| Mosotti explică (pentru J0B0MAT):

Varza acra miroase pentru multi okey, dar nu si transpiratia, e altceva.
Nu e tot aia.

De ex e una varza acra ok si alta era varza stricata.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Mosotti):

Logic dar tot miroase urat. Ba da unora le place transpirația