| teo530 a întrebat:

sper că ştiţi cum să rezolv problema asta. Nu ştiu cum, un pahar stă într-o cană şi parcă e lipit cu picătura. Cred că le-a spălat (paharul şi cana) mama sau tata şi a pus paharul în cană dar nu mai pot să-l scot. Am încercat să trag paharul dar deja am ciobit puţin cana, iar paharul nu cred a mai ieşit puţin. Cum să le despart?

Răspuns Câştigător
| Dalmore a răspuns:

Dacă ai loc, toarnă ceva alunecos între, detergent de vase sau ceva.

| teo530 explică (pentru Dalmore):

O să încerc mersi.

| teo530 explică (pentru Dalmore):

Am reuşit să scot paharul dar am spart canalaughing. Scuze că a durat atât cu funda dar abia acum am mai încercat să scot paharul din cană.

| Dalmore a răspuns (pentru teo530):

Super laughing.

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cineva spunea ca uleiul e jumatate din lacatus. Nici nu iti inchipui ce poate face uleiul! Un exemplu: ma miram ca saua de la bicla mea aluneca dupa citiva km in jos din cauza greutatii mele de pe ea. Cind am demontat-o, am descoperit ca era unsa cu ceva. Si, chiar si strinsa de cadru, ea tot aluneca!
Pune cateva picaturi de ulei (nu de masina, de bucatarie! happy ) care sa ajunga intre pahar si cana, lasa-l sa intre bine, si sigur paharul va iesi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toarnă apă în cană și iese paharul.

| teo530 explică (pentru anonim_4396):

Am încercat, nu iese.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Apa fierbinte și iese.

| teo530 explică (pentru FruttiFresh300):

Am încercat cu apă călduţă. O să încerc mâine cu fierbinte (mi-e lene să mă mai scol acum din pat).

| Catalina990099 a răspuns:

Încălzește putin ulei si toarnă pe lângă si forțează putin pana iese.