| Farell a întrebat:

Bună, TPU!

În primul rând vreau să vă mulțumesc foarte mult pentru răspunsurile de ieri.
Acum am altă problemă, legată tot de prietenul meu.
Să încep cu începutul, noi doi suntem consumatori de iarbă, prietenul meu fumează cam de 7 ani, eu de 3 ani, problema este că el lucrează într-un depozit pe Stapler (este o mașinărie de ridicat paleții), cei de la muncă l-au trimis la un test de urină și de sânge, i-a ieșit că are THC (cannabis) în urină și în sânge, doctorul i-a spus să nu mai fumeze timp de 2 săptămâni și să se reîntoarcă la test ca să nu fie dat afară de la muncă, în fine.
Cert e că el de luni nu a mai fumat, primele 2 zile se purta foarte frumos cu mine (oricum înainte când fuma aveam impresia că mă ia la mișto), eh după 2 zile, parcă a luat-o razna, mă respinge, îmi spune că nu are chef de mine, se comportă urât, mă jignește, îmi vorbește foarte urât... și după cum știți din întrebarea de ieri eu am o problemă mai "depresivă" să zic așa, încep să mă supăr și să plâng foarte repede, aseară de exemplu a început să mă jignească fără motiv înainte să ne băgăm la somn, am încercat să îl iau în brațe, să îi spun că îmi pare rău dacă i-am greșit (chiar dacă nu am făcut nimic) și categoric. m-a respins. straight face În momentele alea am crezut că explodez, m-am întors și dintr-o dată m-a apucat un plâns foarte nașpa, m-a lăsat așa cam 10 minute să plâng, a venit m-a luat puțin în brațe, după s-a întors și mi-a spus "lasă că îți trece"... Nici nu mai știu ce să cred, mă iubește, nu mă iubește? Are zile și zile, el e conștient de faptul că sunt foarte atașată de el, e primul meu prieten, îmi cunoaște trecutul și știe că tata a fost un bețiv și un curvar care ne bătea pe mine și pe mama, singura care m-a iubit toată viața mea a fost doar mama, și din cauza asta când l-am întâlnit am fost fericită să știu cum e să te iubească și altcineva, dar acum. Cred că m-am înșelat nici măcar nu îmi pot da seama dacă ține la mine, sau stă cu mine doar din milă.
Vă scriu asta cu lacrimi în ochii, nu mai știu cum să mă controlez, nu aș vrea să renunț la el pentru că noi stăm în Germania și doar eu știu limba, el are nevoie de mine oriunde, orice telefon trebuie să dea trebuie făcut de mine, pe mine nu mă deranjează acest lucru, chiar îmi face plăcere să îl ajut pentru că îl iubesc, dar simt că își bate joc. Oricât i-aș face nu e bine. Am impresia că am eșuat cu totul în realția asta.
Vă mulțumesc dacă ați citit până aici.

Am mai avut o discuție pe tema asta și cu cumnata mea, și a zis că singura soluție să îl schimb e să mă despart de el, dacă nu își va bate joc în continuare.
Chiar nu mai știu ce să fac.

Aștept sfaturile voastre, poate mai sunt fete care înțeleg cum mă simt.

Vă mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ai fugit de un tată bețiv și ai găsit un „iubit" „pothead". Ce să spun, mare afacere ai făcut.
Lasă și papagalul, sunt destui bărbați care n-au nevoie de fumuri ca să poată trece prin viață. Și las-o și pe maria, nu e deloc prietena ta.
Crede-mă am învățat să cunosc când cineva care consumă și-a luat sau nu „porția" - n-o fi sevraj, dar manifestările sunt clare. Lipsa vă face nervoși, urâcioși etc. Și uzul vă readuce veselia. Doar că din păcate, nu e reală, e doar indusă chimic - de unde și tristețea dată când scade titrul de thc în sânge...

| Farell explică (pentru mihai69):

Îți dau perfectă dreptate în privința fericirii, e o fericire falsă, dar mă miră faptul că eu nu am absolut nimic, și fumam 5-6 joint-uri pe zi, pe când el fuma decât 2-3, și totuși are un comportament de parcă ar fi băgat în venă.

7 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Cauta pe altul, se gasesc si barbatii calumea nu pokemonii care jignesc si provoaca tot felul de neplaceri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg foarte bine cum te simti. Faptul ca se comporta asa urat cu tine este din cauza ca nu a mai consumat cannabis si asta il irita. Am avut si eu un iubit intr-o situatie asemanatoare. Ce pot sa iti spun e ca acest comportament are oarecum legatura cu drogurile. Fostul iubit despre care ti-am spus s-a lasat si a fost mai bine dupa. Nu stiu daca prietenul tau este dispus sa renunte sau sa mearga la dezintoxicare insa poate ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii spui ce te deranjeaza. Daca situatia nu se schuimba poate ar trebui totusi sa asculti de cumnata ta...

| Farell explică (pentru anonim_4396):

Nici să nu audă de renunțat, el abia așteaptă să treacă cele 2 săptămâni să poată consuma, dar totuși. Eu consum zilnic, și acum am spus că renunț și eu timp de două săptămâni sau cât este nevoie, ca să nu îi fie lui greu, dar eu nu văd ăsta un motiv pentru care să se comporte cu mine ca cu o cârpă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Farell):

Nasol. Fostul meu se lasase din proprie initiativa. Este din cauza stari de sevraj. Destul de posibil ca lucrurile sa se schimbe dupa ce va consuma din nou. Daca nu, trebuie sa iei o hotarare.

| Kiwibibilă a răspuns:

Mai fata dar tu n-ai auzit de sevraj?

| Farell explică (pentru Kiwibibilă):

laughing Sevraj la cannabis? Mai informează-te.