| AcestaEsteUnContCaOricareAltContDePeTpu a întrebat:

Salut, ce trebuie sa mananc la micul dejun, la pranz si la cina?
nu spuneti ca gratar, peste, etc... ca nu sunt bogat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pufi1999 a răspuns:

Mic dejun : lapte cu cacao si paine prajita cu margarina
pranz: Cartofi nature (cred ca asa se scrie), rasol sau supa/ciorba
cina: O salata de rosi, sau de vinete, poate o salata orientala. +branza, masline

(mancarea pentru oamenii mai saraci a fost enumerata mai sus)

Sper ca m-ai inteles, mi-a inghetat creierul pana la paine

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mananci ce iti place.Cred ca este corect.Nu?

| Négatif a răspuns:

Bună.
Fructe şi legume.
Pa, pa.

| Bitzy a răspuns:

Apropo...Foarte multa: http://www.google.ro/......tp?/imgres

| coliflor a răspuns:

Pai daca nu esti bogat/a mananca si tu ce mananca oamenii saraci...adica¿¿¿¿(nu vreau sa stiu). pofta buna!

| R1pstar a răspuns:

La micul dejun niste bucati de salam sau paine prajita cu usturoi sau goala decare ati place un ceai cu biscuiti dupa casati curete stomacul la pranz ceva supa cel mai bine supa dep ui cu taitei sau supa de rosi cu taitei sau cu galuste si felu 2 la pranz cv pireu cu carne pulpe ce carne vrei cina un lapte cu ceriale mancariurio din astea lactate

| anaanitaa a răspuns:

laughing ne a mankat kriza asta rolling on the floor)

| madalina9 a răspuns:

La micul dejun mananca niste cereale, la pranz o mancare calda, iar la cina i-a o gustare.

| Cisuuu a răspuns:

La micul dejun poti mank cerealee...la pramz o supa; x...iar seara o mance usora.winking