| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, voi ce mancaruri puneti de revelion pe masa dintre ani?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Mancarea de linte si sampania nu poate sa lipseasca!

La multi ani, 2024!

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Traditionale românești.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic deosebit.

| dullcat a răspuns:

Buna.Chestii destul de boring. laughing Aperitiv din diverse cu crema de branza (anul trecut am avut rulada), legume si struguri, ceva mezeluri, oua umplute, salata de vinete si inca niste creme tartinabile vegetariene facute din linte etc.Salata bouef (doar ca fara carne), friptura cu multe legume si/sau salata de sfecla rosie si evident ca printre astea prajiturele, snackuri etc.

| ReddY25 a răspuns:

Cele românești, tradiționale 100%, dar tu?

| vlllaaddd a răspuns (pentru ReddY25):

Eu cam multicele big grin

oua umplute

ciuperci cu maioneza

peste prajit

mezeluri ( salam, cascaval ardei kapia cu branza înăuntru, masline, sunca )

sunca cu hrean ( pui hrean peste sunca si o rulezi )

Sampania care nu are cum sa lipseasca

suc si ceva prajituri

| ReddY25 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Cam multe grăsimi

| Ilovedinero a răspuns:

Ovazul de dimineata, fructele la gustari, salata de pranz si 4-5 pahare de sprit ca daca nu intru manga in 2024 n-are rost sa intru

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Eu nu pun mancare pe masa de revelion! Revelionul pune mese peste mancarea mea!

| george3049 a răspuns:

Noi incepem de obicei cu o portie zdravana de sushi in smantana
apoi dupa ce degustam niste sucuri naturale si ne dregem bine urmeaza felul 2, samosa in sos de maioneza
iar apoi cate 10 Surströmming de fiecare pentru noroc.
Apropo, noroc anul viitor!