| Comandocip a întrebat:

Salut tpuuu
cine ma poate ajuta cu niste manacaruri de post in special paste.
(vr si mod de preparare si ingrediente) funda la cea/cele mai buna reteta

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mancaruri de post:chiftelute de cartofi,sarmale de post cu ciuperci,cartofi umpluti cu masline, ciorba de varza cu chimen, paine prajita cu mustar, salata de conopida etc
Acum o reteta cu paste,
PASTE FAINOASE CU SOS DE CIUPERCI
Fierbi pastele in apa cu sare si putin ulei.Le scurgi, le dai prin jet de apa rece si le pui pe foc intr-o cratita cu putin ulei.Pregatesti un sos de rosii cu ciuperci:intr-o cratita pui ulei, 1 lingura de faina, pasta de rosii, adaugi apa si lasi la fiert.Ciupercile curatate si taiate feliute le calesti in putin ulei si le adaugi peste sos, sa fiarba impreuna.Condimentezi sosul cu sare, piper, busuioc si putin coriandru.Pe o farfurie asezi pastele, iar deasupra torni sosul.
Pofta buna!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Caută aici. http://zinnaida.ro/retete-culinare-pe-inteles/ Rețetele de post sunt marcate.