| Gogu06 a întrebat:

Salut, trebuie sa ma ingras 10kg in 2 luni, iar pentru asta am nevoie de 3000calorii zilnic, daca stiti vreun site sa gasesc un meniu sa imi asigure 3000 de calorii. Am gasit liste cu alimente dar nu stiu cat intra in 2 felii de paine cu unt si cate calorii are o cana cu lapte, sau 2 oua fierte. Dau funda cuii imi da un meniu care sa contina 3k calorii. Pot fi si mai multe. V-as fi recunoscator.

10 răspunsuri:
| Gogu06 explică:

Sa va dau un exemplu. Pranz(2oua cu ceai, 3branza cu delikat, 2nuci cu miere=600 de calorii) etc.

| mihaitaLGP a răspuns:

Consuma foarte multi carbohidrati, lipide si glucide.

Gasesti pe net lista cu alimentele bogate in carbohidrati, glucide si lipide.

Nimic nu poate contine mai multe calorii.

| millyca a răspuns:

Depinde ce conformatie ai si ce greutate ai acum. Daca ai de exemplu 70 ca mine, iti pot spune din proprie experienta ca nu este posibil ca in doua luni sa te ingrasi 10kg. Mai dai si in vreo hepatita alimentara...

| Gogu06 explică (pentru millyca):

180cm, 65kg, atletic. Vrei sa spui ca daca eram mai slab puneam mai repede sau invers? Problema la mine este ca si dau repede jos.
Fac box si vreau sa urc in categorie in 2luni incepe competitia.

| millyca a răspuns (pentru Gogu06):

Invers. Pentru cineva care are o suta nu este chiar atat de greu sa se mai ingrase inca zece intr-un timp scurt, ca vorbim aici despre timp. Altfel, daca nu ai fi pus conditia asta cu doua luni, evident ca te poti ingrasa cat vrei tu de mult.

| 1DobreMihai1 a răspuns:

Eu zic ca au gresit amandoi likulire

| Laugh25 a răspuns:

Perfecte.ro are un 'program' mic care iti arata cate calorii ai nevoie tutongue si poti sa-ti calculezi singura cat vrei sa mananci pe zihappy
Uita'te pe site acolo si o sa'l gasesti pe partea din dreaptatongue
succes
funda?

| Gogu06 explică (pentru Laugh25):

Sunt baiat si nu sunt anorexic. Vis a vis de"poti sa-ti calculezi singura " big grin