| andreea2346 a întrebat:

Salut! Vouă cum vă plac sarmalele? Cu varză dulce sau murată?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Vara cu varza dulce, iarna cu murata! Plus frunza de vita!
Cu mamaliga, smantana uneori ardei iuti si /sau usturoi!

14 răspunsuri:
| Antisistem11 a răspuns:

Nu contează. carne sa fie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu frunze de vie

| andreea2346 explică (pentru suntserios):

Da si cu frunze de vie sunt foarte bune! happy

| andreea2346 explică (pentru Antisistem11):

Adevărat laughing

| darrio2007 a răspuns:

Se fac in ambele feluri dar cele cu varza murată sunt trăznet.
Cine stie sa le faca.

| NunuNini a răspuns:

Cu frunza de vita de vie, cu frunze de fasole, tei, chiar si cu frunze de salata (marole),...

| Drimmero a răspuns:

Murata, vita de vie, sarmale sa fie, nu d-alea vegetale ca nici nu ma ating de asa ceva, varza si carnea au un gust fenomenal in combinatie, dar cu smantana au si mai mult gust impreuna cu un vin rosu, ayayaya

| sabin89 a răspuns:

Oricum. Dar le mănânc mai cu plăcere când se aude în surdină nişte muzică k-pop. happy

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Drimmero):

Sarmale vegetale? nu ai gustat din cele cu ghebe sau chiar cu hribi facute la cuptor! se topesc in gura!

| andreea2346 explică (pentru sabin89):

Haha si mie îmi place kpop-ul laughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Eu le zic sarmale de post. Le mananc direct din oala, reci.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sarmale cu varza murata. Pentru mine cea mai buna muratura este varza. Are si un avantaj: dupa ardeiul verde, contine cea mai multa vitamina C.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În toate sezoanele cu varză murată. ❤

| gemeni6226 a răspuns:

Numai cu varza dulce.