| Theodora292001 a întrebat:

Vreau sa fac un tort cu crema de mascarpone, dar eu nu prea am experienta in materie de gust ca nu prea am incercat cu mascarpone in afara de mousse ul de ciocolata. Si acum voiam sa fac ceva cu vanilie si am tot vazut pe net ca sunt 2 variante: mousse de vanilie cu mascarpone, in care se pune esenta de vanilie si altele, si mousse de ciocolata alba cu mascarpone, in care se pune ciocolata alba topita. Eu acum intreb: care e mai bun pentru tort oare? In tort o sa pun su mousse de ciocolata cu mascarpone si mousse de zmeura.

1 răspuns:
| Livia84tm a răspuns:

Buna.
Am 34 de ani si tot ce stiu in materie de prajituri / torturi dar chiar si mancaruri, am invatat de pe internet.
Cele mai multe le-am invatat de pe jamila cuisine, explica totul in video foarte clar si detailat.
Uite un tort cu mascarpone pe care eu l-am facut de cateva ori si este foarte delicios?
Bafta
https://www.google.ro/......video/amp/