Întrebare recomandată | MihaiMihai922 a întrebat:

Salut, vreau sa va rog sa-mi dati niste idei/retete de facut deserturi din pudra de proteina. Vreau sa fie cat de cat "low carbo", sa nu necesite sa pun zahar sau alte prostii. Ceva ce se face rapid, gen bagat in microunde cateva minute, dar puteti baga si cateva idei/retete ce dureaza mai mult ca timp de preparare. Merci mult!

1 răspuns:
| Nala38 a răspuns:

Nu prea stiu retete, dar in loc de zahar poti folosi fructoza. De exemplu poti face o ciocolata de casa (cu lapte praf) cu fructoza. E mai sanatos asa decat cu zahar.