| εїз Ir εїз a întrebat:

Imi puteti da retete de deserturi foarte foarte foarte rapid de facut si fff bune? Sunt noua pe aici si promit ca dau fundita la cel mai bun raspuns! va rooog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Irinuca mama, la varsta ta este cam periculos sa umbli cu focul.Asa ca iti trecomand o salata de fructe cu frisca! Nu trebuie decat sa tai patratele mai mici mere, portocale,(toate curatate de coaja), capsuni, cirese...ma rog, toate fructele de sezon si un compot mare de ananas sau de altceva, ca sa aiba suc.Si garnisesti cu frisca! Mmmmm... yammy!

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Intra pe gustos. ro, ai de unde alege retete usoare si bune.

| Daria a răspuns:

Http://www.yamyam.ro/deserturi/dulce-si-rapid
Ai aici tt ce vrei. Fundita?;;)

| RUMBURAK a răspuns:

Intr-un vas se presara scortisoara, se pun bananele taiate pe lung, peste ele se bune cate o bucata de unt, apoi zaharul si se stropeste cu rom.

La cuptor la temperatura mica se lasa 10 min, pana se formeaza sosul caramel.