| Cookiee9712 a întrebat:

Salut, vreau si eu un meniu pentru dieta mediteraneana, mai explicit. mic dejun, pranz, cina. cum trebuie consumate alimentele etc. Multumesc mult

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Realizezi ca intrii intr-un domeniu in care fiecare are cate o parere. Unii iti vor spune sa bagi carne de pui, altii iti vor spune sa bagi peste, altii iti vor spune sa bagi scoici iar altii sa scoti carnea din dieta.

Poate cel mai bine ar fi sa incerci sa te uiti un pic la ce inseamna dieta medieraneeana, care sunt principiile si sa incerci sa iti faci un meniu din ceea ce ti-ar place.

Fara grija, orice meniu primit este facut de o persoana care a inteles (poate) principiile.

Daca vrei sa auzi mai multe despre chestiile astea, incearca aici:

http://drcalinmarginean.blogspot.com.au/p/prezentari-video.html