| PotatoMustDie a întrebat:

Salutare, azi am cumparat cu un coleg cate o punga de chipsuri Chio dinalea cu curry, nu de alta dar eu, amator de alimente care te fac sa scoti foc pe gura am vrut sa le incerc. Sincer mie nu mi s-au parut atat de picante. In schimb colegul meu nu mai putea de usturime.

Deci, chipsurile alea chiar sunt chiar atat de picante, sau colegul meu exagera? Si daca da, eu de ce nu am simtit mai nimic?

Nu ma intelegeti gresit, au fost bune. Nom, nom, nom.

Răspuns Câştigător
| maryus24 a răspuns:

Curry e un condiment foarte bun care se foloseste si la carnat dar nu e foarte picant. depinde cat pui sau cat e de tare facut.

inca nu am mancat chipsuri cu curry probabil ca sunt picante, si uni sunt mai tari la usturime decat altii.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai dreptate, nu sunt asa picante deoarece produsele romanesti nu au calitate europeana, daca iei o punga din alta tara cu curry se simte diferenta.

| Ichnat a răspuns:

Papilele tale sunt mai neimtite tongue fara suparare happy

| Ichnat a răspuns:

Si eu mananc iute dar nu am ajuns la dexteriatatea ta. Maestre!

| strengaritzza a răspuns:

Sunt picante, dar nu exagerat. El a aberat.

| PotatoMustDie explică:

Am mentionat ca eu mananc cate 10 ardei iuti fara sa ma usture?

| Dianaㄨ a răspuns:

Unii au papilele gustative mai sensibile, altii mai dure. Asa se explica.

| biya13 a răspuns:

Mie imi plac lucrurile foarte iuti chipsurile cu curry nu mi se par de loc iuti

| DianaMoon a răspuns:

Cipsurile alea nu sunt chiar asa de picante dar colegul tau poate ca nu era obisnuit cu chestii picante si simtea cai lua foc gura, dar tu ai spus ca ca iti plac chestiile picante, asa ca tu erai obisnuit asa ca nu ai simtit mare lucru.

| loredeealove a răspuns:

Nu sunt asa picante colegul tau exagereazatongue