| InF3CT a întrebat:

O intrebare pentru cine stie, nu din "auzite".
De curand am bagat un butoias de varza la murat.
Intrebarea este: pot sa mai completez cu varza proaspata?
De ex. Iau una murata si pun alta proaspata sa am mereu.

Răspuns Câştigător
| Strixrd a răspuns:

Da, si mama face la fel. Dar exista o regula, pe cea proaspata trebuie sa o puneti la fund, dar dumneavoastra cand aveti nevoie de vreuna o luati de deasupra. Ar mai fi un truc usor, puteti pune in butoi sau in ce o tineti dumneavoastra, o greutate deasupra verzelor, o tava, sau niste farfurii mai mari, pentru a nu le lasa sa pluteasca.

| InF3CT explică (pentru Strixrd):

Mersi.
Aveam nevoie de confirmare

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu.Daca vrei puneti 2 butoaie.Varza proapspta de unde iei tu sa completezi? Apoi trebuie sa agiti zeama aia, altfel cred ca o sa se strice.Nu am auzit de metoda asta, nici nu stiu daca se practica asa ceva.Si varza de la market acum nu e ce se pune la murat toamna.Bine poti sa pui orice varza dar sa completezi nu cred ca este o idee f buna. Poti incerca si pe viitor stii cum sta treaba.Omu cat traieste invata, deci poti reveni cu un comentariu dupa o luna ar trebuie sa stii deja cum sta treaba.