| Saiko93 a întrebat:

Salutare TPU. De ce se numeste painea cu cartofi asa daca nu are cartofii fizici laughing?

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Ar trebui sa aibă în compoziția ei
Daca nu conține dai in judecată și cetele mare despăgubire pot reclama mincinoasa

| Saiko93 explică (pentru RxTx):

Owo Ai dreptate. O sa fiu bogat laughing Vrei sa fim colegi de celula Agartha? rolling on the floor Impartim jumi juma banii furati de la mincinosiii ce m au dat dupa ei in judecata big grin laughing)

| RxTx a răspuns (pentru Saiko93):

Îți spun in mod oficial că există firme specializate care fac analizele acestea special pentru tine
Nu e nevoie sa te complici tu sa faci nimic
Exista firme care se ocupa ei cap coada de toate treaba le găsești pe Renar

Eu îți pot spune una care cred eu că ar putea să te ajute cum ar fi de exemplu
Laborex.ro

Dar pe site-ul celor de la Renata găsești multe multe firme acreditate sa se ocupe de treabă asta

Înafara de asta se mai pot ocupa cei de la Protecția consumatorului

Cred că asta este cea mai buna varianta apelezi direct la protecția consumatorului

| RxTx a răspuns (pentru Saiko93):

De ce zici că furi bani de la unii care îți vând nisip și îți spun că enpaonen?

Mie mi-se pare corect că măcar mâncarea să fie ce scrie pe eticheta!
Reclama mincinoasă
8nsușiren de venituri necuvenite
Inducerea voită in eroare a clientului
Mai anunți și metrologia sa verifice și ei că enposibil sa nu fie ce trebuie.
Apoi mai aminti și pe cei de la oficiul concurenței ne loiale

Că ei vând un obiect spun că este bun și în realitate conform analizelor de laborator reiese că nu conține gândaci de Colorado promiși pe eticheta
Iar la alții conține
Așa că ăștia care nu au pus gândacii de Colorado ii jegmanesc și le cei ce s-au străduit să pună acolo cartofi sa fie bine că sa nu fie rau

| Saiko93 explică (pentru RxTx):

Eu zic in gluma de furat laughing

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, painea cu cartofi ARE in compozitia ei faina de grau si cartofi!

https://savoriurbane.com/paine-cu-cartofi/

https://pofta-buna.com/paine-cartofi-reteta-simpla-paine-pufoasa/

| oglindasultanului a răspuns:

Dar are "cartofi fizici", doar ca-s marunti.

| mi25 a răspuns:

De unde ai dedus ca nu are? Sa stii ca la unele specialitati de paine cu cartofi se folosesc fulgi de cartofi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum nu are? Or fi spirituali, daca nu fizici