| BoOoMbOnik a întrebat:

Salutare tuturor! As vrea si eu sa stiu daca pot face briose si in tava normala de la aragaz. Fara sa folosesc acea tava speciala pentru briose.

Răspuns Câştigător
| Hawkeye11 a răspuns:

Dacă foloseşti forme de hârtie pentru brioşe, atunci nu mai ai nevoie de tava specială cu forme de brioşe. Si da poti sa faci.

2 răspunsuri:
| Budusan_Bogdan_1989 a răspuns:

In general, aluatul special pentru briose creste mai mult cand se coace ca orice alt aluat, asa ca, daca nu ai forme, e posibil sa se intinda aluatul in tava si sa se lipeasca una de cealalta.

| BoOoMbOnik explică (pentru Budusan_Bogdan_1989):

Am forme, acele cosulete de hartie. Dar nu am tava aceea speciala. O voi folosi pe cea normala, de la aragaz in care voi pune formele de briose