| Beyu a întrebat:

Hey!
Maine planuiesc sa fac muffins (briose), dar nu am tava din aceea speciala. Daca le pun doar in hartii pentru briose si intr-o tava normala, se vor face sau se vor strica?

Răspuns Câştigător
| Elvina a răspuns:

Se vor face, doar ca nu pune intreaga compozitie in acele hartii. Pune in fiecare hartie cam trei sferturi, nu le pune pline, caci se vor coace, vor creste si vor da pe dinafara. Bafta!

| Beyu explică (pentru Elvina):

Multumesc pentru raspuns!

2 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Asa se si fac, in forme speciale de hartii.Chiar daca aia vea tava, aluatul se oune tot in forme de hartie, iar formele in cupele tavii.Numai ca trebuie sa pui 2-3 forme de hartii pentru o singura briosa, altfel hartia se deformeaza din cauza aluatului.