| bluebel a întrebat:

Se apropie ziua de nastere a mamei mele si inca nu stiu ce fel de tort sa. i fac, am gasit multe retete pe net dar nu am reusit sa le prepar, imi puteti recomanda voi ceva? please big grin

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy si La multi ani mamei talelove strucklove struck incearca sa cumperi un blat de tort, creme la plic si il poti monta tu, te poti juca cu imaginatia ta si il decorezi cum vreihappysi te ajunge si mai ieftin decat gata cumparat, si pe deasupra esti sigura ca e proaspat, eu inlocuiesc blatul de tort facand negresa in tava aragazului, si dupa ce se raceste il dau in doua fac crema cumparata la plicuri, il montez, si iese un tort superlove strucklove struck...mult succeshappy

3 răspunsuri:
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

FT simPlu happy cum a ziS si @caramela, iEi un blAt de tort. eX:ciocoLata sau de'ala alb. normalbig grin.daca' te gAndestI sa iEi de cioKy iei niSte frIsca la tub, si decOrezi. poti Sa faCi si niSte cacaoa asa un pIk de moDel si pEste pUi niSte frUcte taiAte noRmal sau cum vrei si gTa. daca' vrei niSte lumanari. big grin
, iaR daca' iEi de vAnilie sau cU ce ii, iEi cVa creMa la plIc o pUi, si decOrezi cu fRisca (dAca vrei)peste fructe si gta.big grin
2)Daca' vrei sa fIe mai inAlt, pUi mai multe blAturi, pE care le insirOpezi cu rom :] sau cu sUc de viSine.pE maRgine pUi frIsca la tub(iNdiferent de guStul blAtului) dEAsuprA pUi friSca si frUctelebig grin.
________________________________
sPer ca te'aM ajuTatsmug la mulTi ani mAmei! :X
_______________________
... traficAnt inascuT...

| Valy4567 a răspuns:

Pai daca ai bani, du-te pe furis in Market si cumpara-i unul.Depinde
ce arome vrea.

Răspuns utilizator avertizat