| SingleForOne a întrebat:

Se pot găti legumele în alte moduri decât în stilul "stir-fry", la cuptor sau la salate?

Aș dori să încerc ceva nou, să mănânc legumele ca atare, dar m-am cam săturat de aceste 3 moduri, și nu aș dori să gătesc supe sau ceva în genul acesta.

1 răspuns:
| WhiteLife a răspuns:

Le poti umple cu carne/alte legume/orez/cascaval si sa le pui la cuptor; in amestec in diverse tarte, briose (nu dulci, bineinteles), omleta cu legume; pe abur; fierte (ca garnitura).