| valThina a întrebat:

Nu ai stiu ce sa fac de mancare. dar as vrea sa nu fie cu carne.am facut ciorbe, supe, mancare de varza, pilaf, cartofi la cuptor, sarmale, ghiveci de legume.mai dati-mi si mie o idee dar as dori sa nu fie mancare de cartofi ca nu imi place si nici sa o fac atunci si o mananc si mai tarziu sa nu am ce

Răspuns Câştigător
| undercovergirl a răspuns:

Ia trage cu ochiul pe blogul acestor fete, eu zic ca ai de unde alege :
http://edithfrincu.blogspot.com/
http://adamache-laura.blogspot.com/

9 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Sufleuri de legume la cuptor, mancare chinezeasca, pateu de masline cu orez, pizza vegetala, budinca, placinta aperitiv (cu branza sau varza).

| CARMENCITA a răspuns:

Mancare de dovlecei,mazare,fasole verde,de praz cu masline,de conopida,conopida pane,conopida la cuptor cu branza,smantana,ardei umpluti cu orez(cand vor apare),cartofi la cuptor cu branza,salata orientala,salata a la russe(ca cea de boeuf dar fara carne),salata de telina rasa cu morcov si maioneza,supa crema de conopida,supa crema de rosii,chiftele din legume,mancare de vinete,dovlecei pane,mancare de telina cu masline,ciuperci la cuptor,tocanita de ciuperci,placinta de ciuperci,zacusca,budinca de macaroane(paste),rizotto cu sos de rosii,mancare de castraveti acri,de fosole boabe,salata de fasole boabe,mancare de linte,pilaf cu ciuperci, varza de Bruxelles(e amara), chiftele de varza.

| xt9000 a răspuns:

Incearca sa faci spagheti boloneze

| Bunny a răspuns:

@Babydoll trebuia mancaruri fara carne.80% din ce ai zis contine carnelaughing.
Cat despre intrebare, poti sa faci ardei sau rosii umplute cu legume, soia prajita, paste, omleta cu legume, salata orientala, spanac, etc.happy

| eu_2937 a răspuns:

Asta e reteta mea favorita.Se numesc paste carbonara si se fac la cuptor

Fierbi pastele dar le lasi putin mai tari si le pui intr-un vas iena sau alt recipient. Intr-un castron faci o compozitie cu un paharel de smantana 2 oua si putin lape + condimente. peste paste razi cascaval si tai bucatele mici de sunca sau muschiulet si torni compozitia.Bon Apetit!

| eu_2937 a răspuns:

Am uitat sa zic ca dupa ce pui compozitia bagi la cuptor jumatate de orahee hee

| Babydoll_4700 a răspuns:

Tocanita, musaca, pui la cuptor, peste la cuptor, sosuri cu pui si piure big grin iti mai trimit cand imi mai vin in minte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Intră pe http://lecturirecenzate.ro/ şi scrie la search "retete de post" (fără ghilimele). Găseşti acolo câteva idei şi reţete potrivite cu ceea ce vrei tu.

| Amy_4316 a răspuns:

Soia care poate fi sub forma de chiftele,baietelului meu i plac f mult,snitele sau tocanita,paste pomodoro(cu rosii cherry sau normale),iahnie de fasole,sote de mazare,supa de rosii cu porumb,un pic iute, spanac cu lapte de soia, e fff bun la gust.