| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie o reteta buna de prajitura, preferata voastra...love struck

Răspuns Câştigător
| Sally06 a răspuns:

Am o reteta de prajitura cu fructe rapida (orice fruct).

3 oua intregi se bat bine dupa care se adauga 3/4 cana de zahar, un pahar mic de ulei, 250 ml lapte, coaja de lamaie (optional), 360 gr. faina ( se poate bate tot cu mixterul dar la cea mai mica viteza. Se toarna in tava si se pun fructele deasupra. Peste fructe se toarna o crema din 2 oua cu 2 linguri de zahar si 2 de smantana/iaurt. Se pune la cuptor si se lasa pana se rumeneste.

Pofta buna! n

PS: funda?smugsmug

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In tara facea maicamea prajitura parca era de mere dar era cu fanta si branza era bun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Panconve. happy