| GeorgyPingu12 a întrebat:

Stie careva o reteta de pateuri cu branza sarata?

Răspuns Câştigător
| Prishille a răspuns:

Eu zic sa-l umpli cu cascaval (eventual ras) e mai bun si sa pui mai multe paturi de foietaj ca e foarte subtire, iese mai bine asa. Si daca e inghetat lasa-l la dezghetat risti sa-l rupi, e foarte fragil. Apropo sa stii ca e ieftin 400g-5 lei, 800g-10lei. Dar in jur de 400 g iti ajunge pentru cateva portii, ai grija sa-l lasi la foc mai mic in cuptor si sa nu-l lasi prea mult, in maxim 15 mine cred ca e gata, succes

1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Cumpara un aluat de foietaj din magazin si umple-l cu branza, e delicios.