| alee3333 a întrebat:

Stie cineva cum se face un fresh de fructe si din ce fructe. reteta buna ia fundita :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
FRESH DE FRUCTE-UN PAHAR DE SANATATE!
Ingriedente:3 mere, 2 morcovi, 4 mandarine, 1 portocala, 1 felie de lamaie, cuburi de gheata.
Merele se spala bine, se taie felii si se arunca cotorul. Portocala si mandarinele se curata de coaja si se fac felii.Morcovii se curata de coaja si se taie felii pe lung.Toate acestea se dau prin storcatorul de fructe, alternativ. Punem in pahar cu putina gheata si servim.
Pofta buna!
Pupici!

2 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Storci 2-3 portocale si versi sucul intr-un pahar. Il poti combina cu niste suc de morcovi pe care il obti punand cativa morcovi intr-un robot de bucatarie.
http://www.youtube.com/watch?v=cesZk_gsoo8

| Klews a răspuns:

Un fresh de fructe este un suc foarte hranitor cu care oricine isi poate incepe dimineata!
Ai nevoie de un storcator de fructe, doua portocale, un mar, un grapefruit si in doar zece minute e gata! Curata bine fructele si taie-le, stoarce portocalele decojite si grapefruit-ul, taie merele, pune marul in blender cu celelalte sucuri rezultate si gata! Un aport de energie garantat!
Succes!