| Sofia08 a întrebat:

Cine stie cum se fac raciturile din fructe? Imi da cineva reteta?

Răspuns Câştigător
| Lydia28 a răspuns:

Ma bucur! La multi ani pe 2013!

3 răspunsuri:
| Juleuuss a răspuns:

E ca la răcitura normală din carne, nu mai că înlocuiești carnea în fructe, gelatina, trebuie să o cumperi de
magazin, dinaceea cu aromă!
Baftă!

| Lydia28 a răspuns:

Racitura adica gelatine, sau jeleuri?
Eu stiu ca poti folosi gelatina dela Dr Oetker (cea cu mazarea pe ea) sa inchegi cam 500 ml lichid cu un plic. Te sfatuiesc sa folosesti la mai putin lichid, adica nu fix pe fix. Citesti f bine modul de preparare de pe spatele plicului, si inchegi un compot cu mix de fructe sau fructe proaspete taiate cu zeama de compot. Sau daca nu vrei sa fie transparente, poti inchega frisca cu zeama de compot si fructe si iese gelatina alba cu fructe in ea. Trebuie sa ai imaginatie si va iesi ceva superb!

| Sofia08 explică (pentru Lydia28):

Merci mult sa stii ca am incercat si mi sa primit!

| Lydia28 a răspuns (pentru Sofia08):

Ma bucur! La multi ani pe 2013!