| madymaryflor a întrebat:

Stie cineva o reteta foarte simpla pentru bananele coapte?

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| NemNUZ a răspuns:

Iei banana o tai feli mici mici, zdrobesti niste biscuiti foarte tare(aproape pana se fac praf) si amesteti intr-un bol daca vrei poti sa mai adaugi si bucati de ciocolata sau putin ananas pentru aroma, asa imi dadea mama cand eram mic si pana si acum imi place la nebunie

| myxolarry a răspuns:

Mod de preparare
Ingrediente:
6 banane
4 oua
2 lingurite unt
120 g zahar
4 linguri faina
zahar pudra
lichior de capsuni

Mod de preparare:
Bananele se curata de coaja si se taie pe lung. Se unge un vas cu unt si se aseaza feliile.
Oaule se amesteca bine cu faina si zahar. Se toarna compozitia peste banane.
Vasul se baga la cuptor nu foarte mult si cand se scot se toarna pe deasupra lichior de capsuni.

O sa va placa! Garantat! Eu am incercat-o!