| Teooo a întrebat:

Stiti cumva o reteta de desert simpla si fara coacere? Multumesc mult happy

13 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Salata de fructe, e super si foarte sanatoasa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Poti face salam de biscuiti, bilute cu visine rafaello...

| nellyneliana a răspuns:

Budinca.Iti trebuie un plic de praf de budinca si scrie pe spatele lui reteta... mie mi se pare cel mai simplu desert...big grin

kratos
| kratos a răspuns:

Salata de fructe cu frisca si ciocolata.

| smaranta a răspuns:

Salam de biscuiti, e super bun si se face repede si e ieftin

| stetoscop a răspuns:

Galbenus de ou frecat cu zahar :d

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paine cu gem, o minuna... yakhappy
Noteaza:chec crud, cozonac crud, placinta cu mere...toate retele sunt foarte simple si nu se baga la cuptorlaughing si sunt foarte gustoase, asta daca te hotarasti sa folosesti acel dulapior mic pe care iti incalzesti doar ceara de eplilathee hee

| ankutza17 a răspuns:

Una simpla ar fi salata de fructe.Se prepara imdeiat si e delocioasa!

| adrianaadrianaadriana a răspuns:

Prafurile de budinca, din comert.Au arome diverse si se fac foarte repede, conform instructiunilor.Iti mai trebuie lapte si zahar.Cand le pui in cupe sau boluri le poti combina, iar deasupra poti rade ciocolata, presara cacao... poti pune un fruct, infige un piscot...Asta daca vrei sa te "complici". Eu am tot timpul in bucatarie 5, 6 plicuri. Te scot din tot necazul. Poti sa folosesti si lapte praf.