| anonim_4396 a întrebat:

Stiti o reteta buna de gogonele pentru iarna? pup:*

3 răspunsuri:
| Gexu a răspuns:

Ingrediente:
gogonele
cimbru
marar
usturoi
frunze de telina
sare
hrean
morcov
Mod de preparare:
Pe fundul borcanului se aseaza crengutele de cimbru si marar. gogonelele se inteapa cu furculita in mai multe locuri si de pun in borcan. apa cu sarea se pun la fiert.cind clocotesc se adauga usturoiul pisat. se da in 2-3 clocote si se lasa la racit.frunzele de telina si hreanul se pun deasupra. se torna compozitia peste gogonele si se leaga borcanele.

reteta este luat de pe net. dupa aceasta reteta le pune si mama. pupici :*:*:*

| Puiutz a răspuns:

Din cap nu stiusad. dar chiar azi am facut cu mamalove struck. oricum cauta pe google.ro. sigur gasestihappy