| Trufasu_Nicu_1958 a întrebat:

Sunt sanatosi pufuletii in consumul zilnic, pentru a inlocui painea?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Unii sustin ca nu sunt sanatosi ( pufuletii sunt snacks-uri extrudate din porumb).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca doresti sa inlocuiesti piinea cu ceva, fa mamaliga. Si medicii recunosc ca este mai sanatoasa (chiar si pentru diabetici!). Pufuletii sint facuti tot din porumb dar au multe adaosuri chimice nesanatoase.

| dIzzEE a răspuns:

Eu cred ca da ca pufuletii sunt facuti din faina de porumb ce are mai putin amidon decat cea de grau

| MEandTHEWORLD a răspuns:

Nu te ingarasa foarte rau