| AvakinAndrei a întrebat:

TPU, am încercat sa fac clătite și au ieșit ca naiba…am făcut compoziția cum trebuie și aveau gust de omleta….de ce?

4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Poate ai pus prea multe oua.
eu pun 3 oua la 1000 ml apa/lapte si faina cat sa formeze un aluat curgator.
Zahar nu ca se lipeste, putina sare si arome.

| Frank51 a răspuns:

Pune un ou la 10 clătite, ai pus prea multe prima dată. Deci un ou la 6-700ml.

| Continchiscontsters a răspuns:

Iei un bol pui în lapte 5 ouă puțin faină să dea aluatul ăla așa pui puțină esență de vanilie lapte o cutie și amesteci până se face bine bine de tot cremos și după frumos iei o tigaie o pui pe foc frumos și pui câte jumate de pahar din poțiune și se face clătite iei și gem frumos și puțin zahar pudra și bom clătite - _-

| carlyy1765 a răspuns:

Prea multe oua, ia și tu o reteta de pe net sa vezi ca ies bune.