Tu ce deserturi mananci cand pleci in vacanta?

Bucataria unei tari este la fel de importanta ca si obiectivele turistice ale locului respectiv. Traditiile culinare difera de la o tara la alta, mai ales daca ne gandim la dulciurile copilariei de care ne-am tot amintit cu mare drag: prajituri, placinte, torturi sau inghetate.

Gustos.ro si Plimbarescu.ro va invita la un traseu dulce in jurul lumii, un traseu al gustului si deliciilor artei culinare.

1. In Roma se mananca cel mai bun Tiramisu

2. La Paris trebuie sa incerci un Crème brûlée

3. La Madrid toata lumea mananca Churros

4. Istanbulul e la fel de aromat ca Baclavaua

5. Nu poti sa treci prin Viena fara sa gusti o felie de Sachertorte

Mai multe deserturi delicioase gasiti pe Gustos.ro, iar prietenul Plimbarescu.ro va arata cele mai grozave destinatii de vacanta.

12 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

De obicei, cand plec in vacanta, nu am preferinte in ceea ce priveste desertul.Imi place sa incerc dulciurile specifice tarii unde calatoresc.

| Anonima264 a răspuns:

In fiecare vacanta eu manan ca desert o mica prajitura si pizza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pizza

| Demonull a răspuns:

Ah celebra baclava.Ce norocos sunt! Foarte buna adevarat.

| ReadAllAboutMe a răspuns:

Pizza,clatite,gogosi,prajitura cu mere, placinte cu cascaval, cu cartofi.
Hmm. sincer Sachertorte si de Churros as vrea sa incerc. Par delicioase.

Răspuns utilizator avertizat
| Timeea2001 a răspuns:

Pizza,tiramisu

Răspuns utilizator avertizat
| Dontspeek a răspuns:

De obicei deserturile cu care se mandreste tara in care calatoresti.

| ankoro a răspuns:

Am trecut prin Turcia si aveau cea mai buna vafa pe care am gustat-o vreo data! yum! happy

| Ani28IsBack a răspuns:

Desi nu am fost in Roma, desertul meu preferat pentru o vacanta e TIRAMISU