| Jardelin a întrebat:

Una din bucatariile specifice pe care le apreciez foarte mult si din care ma infrupt din cind in cind, este bucataria arabeasca. Sint multe feluri de mincare si de salate superbe pe care consum, iar unul din felurile de minacre comune care se gaseste in toate restaurantele cu specific arabesc este humusul.

Imi place foarte mult humusul, asa ca m-am gindit mai de mult sa il prepar chiar eu acasa. Am facut cred de vreo 5-6 ori humus acasa, dar din pacate, desi m-am straduit sa urmez intocmai retetele de pe internet, nu mi-a iesit niciodata ca la restaurantele libaneze!

Intrebarea este, cum fac cei de la restaurant humusul de iese asa de bun si de fin? Stie cineva niste retete si niste secrete pentru a ma ajuta sa prepar si eu humus exact ca la restaurantele arabesti?

4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

"...salate (superbe)GUSTOASE, pe care LE consum..."
Salatele(ca produs alimentar,mancare),pot fi gustoase sau nu,si nu impunatoare,frumoase.Pot fi,eventual aspectoase,daca te referi la felul cum sunt prezentate.
SUPERB=grandoare,maret,impunator,elegant.
In cazul in care vrei sa-ti iasa acelasi gust ca al humusului arabesc, cred ca trebuie sa folosesti tot ingrediente arabesti, pe care le poti gasi la un magazin specific arabesc.
Eu am facut, cu ce se gaseste la noi, si mi-a placut!

| Jardelin explică (pentru pietrean):

Multumesc pentru precizare. Dar sa stii ca eram constient de aceasta neconcordanta a termenilor. Am folosit-o si mai folosesc uneori astfel de constructii tocmai pentru a evidentia suplimentar un lucru.

| UltraLex a răspuns:

Folosesc un mixer vertical
uite un link sa vezi cum arata:
http://www.onemag.ro/......00-537.jpg

| Jardelin explică (pentru UltraLex):

Multumesc, am si o chestie de asta acasa, dar nu asta e secretul! La restaurant are alt gust humusul si nu reusesc sa obtin acelasi gust cind imi prepar singur humsul desi am folosit si ulei de masline, si pasta de susan, si lamie si ce se mai pune.