| Gustos.ro a întrebat:

Unde ati mancat cea mai buna mancare din viata voastra?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acasa :X mancarea facuta de mama nu se compara :X

84 răspunsuri:
| Diav0la a răspuns:

La Zahana... de neuitat.

http://maxzahana.wordpress.com/

| Diav0la a răspuns:

La Zahana, in Pitesti... un restaurant pe malul Argesului...

http://maxzahana.wordpress.com/

| Viuvi a răspuns:

Nicaieri nu-i mai bine decat la mama in bucatarie!
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mama acasa mi se gateste ce imi place dar o masa gustoasa pe care nu o pot uita a fost la pensiunea Piatra Alba din Fundata. Daca ajungi prin zona nu rata sa stai la acea pensiune, vei gasi preparate si pentru cei mai carcotasi in ale bucatariei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Vienna, tot ce i mai gustos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ROMANIA. Este delicioasa si renumita; o adora toti srainii. Am fost si in alte tari, dar nu se compara cu gustul si aroma mancarurilor noastre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Ardeal Traditional Ardeleneasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Poiana Brasov

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Grecia.....foarte buna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La un vas comercial arab, vinete umplute cu carne de oaie, rosii umplute cu carne de oaie. EXCELENTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Casa Hirscher Brasov

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acasa, la mama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la mama:face o supa grozava sverisoara mea o mosteneste ea e cu ciorbele, mananci si nu te mai poti opri sa nu iti doresti sa mai vrei:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există realmente, mâncăruri foarte gustoase, de care îmi amintesc, nu am făcut un clasament, dar tot atât de bine vă pot spune, că pot lega nişte gusturi de nişte momente speciale din viaţa mea, de nişte locuri deosebite; de exemplu imi amintesc gustul unei pâini mâncate la mânăstirea doi cocoşi, pâinea era coaptă cu o săptămână in urmă; tot aşa painea coapta sub ţest, caldă şi plină de arome, pământene, era nemaipomenită.
Iuliana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acasa la mama. Nu pot uita ciorba de vacuta! Un deliciu care mie nu mi-a iesit niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua! La NEA SANDU in Comuna Afumati au cea mai buna ciorba de burta din tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Istanbul-musaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acasa la mama si acum, la mine! Am un spirit deschis, pot s arecunosc si sa apreciez o mancare buna si asta mi s-a intampla de multe ori calatorind prin rtara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mancat cea mai buna pizza in Suceava.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine acasa. In fiecare Duminica incerc sa fac ceva nou si apetisant, cu ingrediente noi cu condimente speciale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Franta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La maica-mea.
Apoi la Fantanita haiducului in Sibiu si la Hanul haiducilor in Ramnicu-Valcea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In gura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acasa, mama era bucatareasa, si in Maroc - pe langa mancarea gatita de soacra mea, recomand mancarurile marocane/ arabesti caci sunt dementiale. Am mancat de la mancare romaneasca pana la mancare de toate felurile din China, Coreea etc., insa cand am ajuns sa gust mancarea marocana/ arabeasca am ramas placut impresionata. Vi-o recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In multe locuri...
pe locul intai, cea mai gustoasa mancare e cea gatita de mine pentru ca e un hobby de-al meu
pe locul doi, la egalitate, in Bulgaria si in Serbia
pe locul trei, in Franta
iar in Romania... Taverna Sarbului din Sinaia, Trattoria Verdi si restaurantul chinezesc Asia... dar sunt in continuare in cautare big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Japonia:-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost o macare cu carne de miel, vinete, rosii, ardi iute si iaurt, la restaurantul Piccolo Mondo(specific libanez), aproape de bd 1Mai, Bucuresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Sibiu, restaurantul "LA TURN". Au o specialitate, COASTE LA GRATAR,... o nebunie!
In Corfu, la Paleocastritsa, cea mai grozava friptura de miel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La hanul lui manuc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grecia