| Dumitrascu_Adina_1981 a întrebat:

Unde pot gasi dioxid de sulf in Constanta?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Este un gaz toxic, nu stiu cine ti-ar vinde asa ceva, vezi http://en.wikipedia.org/wiki/Sulfur_dioxide

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru doctorandus):

Domnu savant cu diploma obtinuta pe wiki, amicul nostru cauta solutie lichida concentratie 5-6 % cu scop de tratarea vinului antioxidant si antiseptic. Las-o mai moale cu gazele ca macane.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

La magazine cu pesticide, fungicide si substante din astea pentru agicultura. Nu stiu in CT, intreaba niste tarani in piata.