| DeniiMeow a întrebat:

Urgent please! Mi-am varsat cartus(sau tus, nu stiu exact)din ala cu care se incarca imprimanta pe maine.Cu ce il pot curata, cu apa si dero nu merge.

Răspuns Câştigător
| Yugeen a răspuns:

...incearca cu smirghel happy, daca nu, merge cu diluant. happy.

Daca ti-ai dat pe maini, incearca si cu benzina (pe care o aprinzi cu un chibrit laughing -glumesc!-). Poti pune putina benzina pe o carpa mai dura sau pe un burete, si sa te freci cu partea mai dura (daca ai burete mixt galben+verde, cu partea verde).

12 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Nu se ia, poate merge cu diluant.

| nickolass25 a răspuns:

Salut, am patit si eu ca mi-am varsat cartusul pe maini... dar eu nu am avut probleme a indeparta petele de pe maini... Vrei sa stii ce am folosit eu? m-am spalat de cateva ori pe maini cu detergent de spalat haine. Nu conteaza ce detergent vei folosi, automat sau manual, pentru ca functioneaza. incearca si nu dispera, ca petele vor disparea, vei vedea. Bafta si succeswinking

| danco a răspuns:

Cartusul e recipientul de plastic in care se afla tusul. Se ia in timp, dupa cateva zile in care te mai speli pe maini, faci bai...

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Sal.
Cu Axion. Dai cu axion de spalat vase pe haina si lasi 7 minute sa isi faca efectul dar axionul il amesteci cu putina apa(maxim 100 ml)si dupa pui haina in masina de spalat si se duce.Isa ai grija sa dai cu axionul pe toata suprafata bine.Nu economisi din axion. Da un pic mai mult pe haina. Puna mai multhappy

| Vogelspinne a răspuns:

Incearca sa te speli cu apa fierbinte amestecata cu un pic de solutie din aia de curatat aragaz, dar sa pui foarte putina solutie ca aia arde mana big grin sau de nu incearca cu sapun de casa.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Smirghelu.

| Micheline a răspuns:

Nu cred ca se mai poate curata.Si eu mi-am patat pantalonii si nu am mai reusit sa-i curathappy.

Alte răspunsuri
| emi_8585 a răspuns:

Incearca cu diluant daca nu merge cu acetona sau cu clor in cel mai rau caz foloseste un produs de curatat foarte puternic ai grija sa te speli cu apa din abundenta apoi

| hevy a răspuns:

Buna, eu cred ca se scoate cu Vanish.

| alexx295 a răspuns:

Se ia cu toluen de pe orice material, dar cel fara ulei in el, eu am folosit toluen pentru vopsea de masina cu vata si s-a luat imediat