| Floryn9 a întrebat:

URGENT! Am o imprimanta Epson Stylus DX8450 si am 4 cartuse la ea, nu mai am tus albastru si nu cred ca merge sa fac numai alb-negru (mi-a zis un prieten); daca se poate sa-mi scrieti aici setarile... pot sa cumpar tus "varsat" si sa bag cu siringa in acel cartus albastru? Cine stie daca se pot incarca aceste cartuse sau daca sunt numai de incarcat? Cine ma lamureste cel mai bine are funda!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Iti cumperi cartus! Nu se incarca! Sunt cartuse cu cip! Asa patiti cand va luati porcarii de imprimante! Un cartus care se poate incarca arata asa: http://i.imgur.com/ub0Re8j.jpg

Vezi sa nu lasi cartusele fara cerneala ca ramai fara cap de scriere, la modelul asta capul e in imprimanta! Si arunci imprimanta!

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

De încărcat nu există, numai cartușe de rezervă. Singura soluție este înlocuirea cartușului.Da, e drept ca unele cartușe de imprimantă se pot reîncărca, dar nu cele pentru epson.De acord cu KOsti.Ce e ieftin e prost, mai bine zis e de banii ăia.Succes