| anonim_4396 a întrebat:

Va place mamaliguta cu branza si smantana?hee hee

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Mai bine mergeti luati un servetel si stergeti saliva de pe jos!laughing...Si acum sa raspund la intrebare :d...imi place, da`nu sunt iinebunita dupa ea!

41 răspunsuri:
| sidy a răspuns:

Bineinteles ...este o mancare usoara si gustoasa!

[URL=http://img36.imageshack.us/......IMG][/URL]

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Si mie imi place foarte mult.

| cely a răspuns:

Foarte, foarte mult

| hashe86 a răspuns:

Nu!
dar cu orice altceva da!

| hashe86 a răspuns:

Khryss nu m-ai nimerit nici cu sarmalele! chiar nu mi plac sarmalele!
astea sunt singurele mele mofturi la mancare, in rest maanc orice!

| Rizer a răspuns:

Ingrediente:
- 2 litri de apa
- faina de malai (este inutil sa dau o cantitate exacta, fiecare pune cat doreste in functie de cat de groasa se vrea mamaliga)
- 300g de kaiser afumat
- 500g branza de burduf (daca aveti branza de casa, framantata, cu atat mai bine)
- o cutie de 500g de smantana
- sare dupa gust

Se pune apa la fiert cu sare dupa gust, cand da in clocot se toarna in fir subtire malaiul, amestecand in continuu pana cand se obtine consistenta dorita. Eu nu o fac foarte groasa pentru ca imi place sa fie mai frageda si astfel nici nu se intareste asa de tare daca mai ramane si pe mai tarziu si o bagam la frigider. Kaiserul se taie bucatele mici mici si se prajeste fara adaos de ulei, doar in grasimea proprie. Apoi incepem sa cladim mamaliguta noastra cu branza, smantana si afumatura. Se pune un strat de mamaliga, apoi se presara branza, peste se pune smantana si deasupra smantanii, bucatele de kaiser prajit, apoi urmeaza alt strat de mamaliga si tot asa pana la epuizarea ingredientelor, astfel incat ultimul strat sa fie de branza si smantana.

| Sara2 a răspuns:

Prefer smantana cu branza si cu pane, cred ca e bun si cu mamaliga dar eu nu mananc mamaliga de fel

Răspuns utilizator avertizat
| ing. a răspuns:

Daaaaalove struck
Imi place mamaligutaaalove struck.

| remus a răspuns:

Imi place mamaliga cu de toate, delicatese pentru mine este poapricas de pui cu mamaliga si smintina, sper ca ai observat prioritatea.

| Leea1234 a răspuns:

O ador!
cand eram in romania, mai strambam din nas cand auzeam ca avem mamaliguta cu smantana si branzica! acum tanjesc!
am "improvizat" eu ceva dar nu are aceeasi savoare!

| florar a răspuns:

Foarte mult, desi trebuie sa faci fo 5 ore de jogging sa dai caloriile jos...

| frida0purple a răspuns:

Ah, o ador:X

| Cryssy a răspuns:

Daaaaaaaa...imi place foarte mult...hee hee

| Puiutz a răspuns:

Niamysmug. si sanatos si bunlove struck.

| Lary a răspuns:

Normal ca-mi placelove struck

| Ellena a răspuns:

Cum sa nu=p~=p~=p~

| urbanghost a răspuns:

Nu imi place, o ador :X happy

| fzcsm a răspuns:

Eu o ador. E super.Chiar acum ma duc sa-mi fac ca mi-ai facut pofta.

| sorin a răspuns:

Normalhappy

| Razvy197 a răspuns:

Da.super buna. Locuiesc la tara si mananc mereu asa.Imi place cu mamaliguta cu sarmlute in foi de vita si varza. o savoare=p~

| yourfriend_1956 a răspuns:

Miami! bun... da imi place

| bruneta_9895 a răspuns:

Da cand mamaliguta e caldahee hee.....si cand am pofta marehappy

| bruneta_9895 a răspuns:

Aha .si sarmale si varzica yummy...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaaaaaa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@hashe86 atunci cu sarmalute...sau o varza calita? :->

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si cu ce mananci mamaliga mai @hashe86? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@hashe86... poate niste viermisori prajiti...sau marinati.cum preferi...cu o garnitura de furnici? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, dai o portie sau doar sa ne faci sa salivam? tongue