| Andreeaioan115 a întrebat:

Branza cu smantana ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ingrasa daca o mananci cu paine alba pana la nesfarsit. Cu toate ca smantana si branza au proteine multe si iti dau satietate, iti dau energie pe intreaga zi daca este consumata la micul dejun. O poti consuma cu paine neagra sau cea integrala.
Eu o consumam cand tineam dieta cu deficit caloric.

| AnaBejenaru a răspuns:

Depinde de care brânză. Braza de vaci degresată, 0% grăsime, sau chiar 0, 1-3% nu îngrașă (recomand firma Pilos,găsești la LIDL) iar smântâna la fel, degresată.Eu când țineam cură de slabire, mâncam cu iaurt degresat, dar acum, tu știi happy

| RAY a răspuns:

La cum arati tu nu ingrasa nimic, esti foarte slabuta

| Violleta2022 a răspuns:

Atata branza cat si smanatana ingrasa!
Dar iuartul grecesc (cel fara zahar si fara fructe sau arome) nu ingrasa!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nici un aliment nu ingrasa daca este consumat cu moderatie!

| Bernardus a răspuns:

Calmeaza-te, nu te mai stresa de ce ingrasa si ce nu ingrasa, arati foarte slaba, nu te ingrijora atat, bucura-te de faptul ca poti sa manaci o shaorma oricand vrei

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Cand? si cat?
cand o mananci si cat de multa mananci? vei face sport in ziua aia? oricand, dar n useara, decie fie la micul dejuns, fie la pranz, dar ai si grija cat mananci

| AnonimFaraPereche a răspuns:

Nu, mai ales daca nu o mananci cu paine.

| EmanuelKant a răspuns:

Branza de calugar cu smantana e cea mai buna.

| fasfasfasafas a răspuns:

Depinde cat de grasa e smantana, dar poti manca orice atat timp cat te incadrezi intr-un anumit numar se calorii zilnic (aprox 1500-2000, depinde de cat de activa esti)