| lo a întrebat:

Va place uleiul de masline? Ma refer la cel de calitate cu textura, gust si miros propriu de un ulei de masline de categorie superioara.Nu cel care pare intins cu apa de pe rafturile din supermarketuri.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu de cand gatesc cu ulei de masline,imi merge foarte bine, in sensul ca ma simt mai bine, uleiul de masline e foarte bun in o gramada de afectiuni.
Il folosesc la diverse mancaruri, dar e bun si pentru mastile de par, pentru piele.
Te pup!

5 răspunsuri:
| MEIALI a răspuns:

Eu de cand gatesc cu ulei de masline, imi merge foarte bine

| Chérrrie a răspuns:

Eu folosesc uleiul de masline extravirgin, presat la rece, pentru mastile pe care mi le fac pentru par.
Ai mei il mai folosesc uneori la diverse mancaruri si salate, dar mie nu-mi place. big grin

| inimadeinger a răspuns:

Uleiul de masline de calitate zic eu e cel extravirgin presat la rece da un gust bun orcarui fel de mancare si mai e bun si pentru piele sau par folosit cum trebuie tongue

| ClarissaMrc a răspuns:

Eu zic ca, ulei de masline, de orice fel, e de 100 de ori mai bun decat uleiul de floarea soarelui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ClarissaMrc):

Uleiul de floarea soarelui natural, este si el bun, chiar foarte gros. Este indicat la prajit, fata de cel de masline (mai bun crud, in salate) Dar cea ce se gaseste in comert sub eticheta de ulei de floarea soarelui, este... apa, soia si cine stie ce.