| maidaneza a întrebat:

Vinul rosu slabeste? Aam auzit ca arde caloriile. Voi ce ziceti?

8 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Da, deoarece contine piceatanol care accelereaza metabolismul.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Ajută la digestie, la un "consum" rezonabil de 1 pahar/zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Vinul rosu are in compozitie o substanta care te poate ajuta sa sabesti, si anume Piceatanolul care este un compus ce poate intarzia aparitia si preveni dezvoltarea celulelor grase.
Te pup!

| DiazAndreea a răspuns:

NU! cand esti la o dieta alcoolul incetineste procesul de ardere a caloriilor

| Skrilly a răspuns:

Nu cred...
Poate otet de citru!

| Teooooooo a răspuns:

Relativ, dar aproape orice alcool slabeste (daca intelegi ce vreau sa-ti scriu).hee hee

| ny098 a răspuns:

S-ar putea sa dea!
Intreaba un nutritionist sa fii sigur.