| edytZzza a întrebat:

Mi-a spus cineva ca inghetata slabeste deoarece este rece si arde caloriile, sincer nu prea inteleg.

Astept si alte pareri sau raspunsuri

Răspuns Câştigător
| imitatiedeom a răspuns:

Acel cineva a facut o gluma si a uitat sa iti spuna... Inghetata ingrasa, daca mananci multa.

2 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Inghetata ingrasa, nu slabeste!
Este un produs din lapte, iar laptele are grasimi.
Si nu arde nici o calorie happy

| Dalidah a răspuns:

Inghetata contine pe langa grasimi, zahar (indiferent ca este procesat sau derivati). Zaharul este complet interzis in curele de slabire, intrucat metabolizeaza in grasimi. Mi-este greu sa cred ca poti tine o cura pe baza de inghetata, adica zahar si grasimi si sa slabesti. Pe langa asta, nu are nici o legatura temperatura alimentelor cu arderea caloriilor. De fapt, daca ai rontai numai gheata toata ziua in speranta ca slabesti, poate da rezultate, numai daca gheata aia e singurul lucru pe care il mananci! Evident e o idee proasta, ca sa nu mai spun ca e nesanatoasa! Mananca sanatos, inainte de 6 seara, fara grasimi, zaharuri, fainoase, fa si sport si ai sa vezi ce rezultate obtii! Sanatate!