| DaciaRomania a întrebat:

Voi ce ingrediente puneți în omleta preferată?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Branza

| Drimmero a răspuns:

Vreo 4 oua, branza/cascaval/branza topita, bucatele de carnat, daca n-am carnat pun sunca sau slanina, ceapa, verdeata, apoi dupa ce scot omleta din tigaie pun mozzarella pe ea, intre timp se topeste mozzarella si va deveni mega delicioasa, practic o fac cu de toate.

| Freya1 a răspuns:

Branza,șuncă,uneori și ceapa verde, iar de condimentat o condimentez cu sare sau delicat.

| CostinAlamariu a răspuns:

Un pic de lapte, telemea, o prajesc în unt și când e gata razalesc niste cascaval peste si astept sa se topească. După mananc cu o felie de paine proaspata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bacon, dar poți și cu șuncă, cașcaval - o minunăție!