| TraficantaDeNutella a întrebat:

Hey! Voi cu ce obisnuiti sa faceti omleta? vreau sa zic ce puneti in ea? fiindca deseara vreau sa mananc o omleta si sa beau o cana de ceai happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum nu mananc carne, mi-am dezvoltat mai mult latura imaginativa cand vine vorba de mancarebig grin. Pentru omleta am un fel preferat de a o face. Pun intai la calit ceapa, adaug masline, ciuperci si sos de rosii(care e obtional). La final adaug si ou si e gatabig grin

| TraficantaDeNutella explică (pentru anonim_4396):

Am incercat-o seara trecuta happy E uimitoare combinatia de gusturi happy meriti funda din plin. Mersii happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru TraficantaDeNutella):

Ma bucur ca ti-a placut.

13 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Mie imi place cu branza sarata si ceapa verde taiata marunt si calita in prealabil. Nu e rea nici cu bacon taiat cubulete si prajit, cu ciuperci sau cu slanina afumata. Iar la final, putin cascaval ras deasupra, cat timp este inca fierbine, ii va desavarsi gustul.

| morningstar a răspuns:

Ciuperci, sunca presata, ceapa, ardei gras, patrunjel, branza rasa, cascaval. Le poti combina sau poti pune doar una din ele. Pofta buna!

| yellowalien a răspuns:

Eu pun iaurt in compozitie, ca sa iasa mai pufoasa, iar pe deasupra rad branza telemea, cascaval sau parmezan, exact dupa ce am intors omleta, ca sa se topeasca in alea 1-2 minute cat mai sta in tigaiehappy
Daca nu esti fan branza poti incerca sa pui in omleta bucati mici de sunca, sau rosii taiate subtire.
De asemenea mai exista un tip fain de omleta, tortilla de patatas, specifica la spanioli. Prajesti cativa cartofi, dupa ce s-au prajit ii muti in tigaia de omleta si torni compozitia de ou peste ei. Iese ceva delicios.
Multa bafta la experimentat, sper sa iasa bun! big grin

| gicaputinica a răspuns:

Bucatele de salam pe care il prajesc inainte.

| Dolyta a răspuns:

Mie imi place cu bucatele de salam sau carnaciori prajiti un pic inainte si cu niste ceapa verde (merge si cu ceapa dinasta uscata ca ii da gust bun :X)

| vlady434 a răspuns:

Cu salam iese cel mai bine.Gand e gata ii pui niste patrunjel pe deasupra si are si aspect si gust bun. Daca vrei si iti place mai pui ketchup.
Sper ca te-am ajutat.

| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Nu prea e buna omleta seara. de fapt ouale prajite seara in general

| teotaur a răspuns:

Salut!
Omleta e foarte buna cu: ceapa, sunca si o bucatica de cascaval, cascavalul e optional.
Pa, pa!

| nistor12 a răspuns:

Eu sunt de la tara si am ceapa verde in gradina si daca esti d ela oras cumperi 2 cepe verzi si amesteci cu 3 4 oua si cu ceai merge perfect dar merge amestecat si cu branza sau daca nu vrei amestecat poti manca cu rosii, castravetii, saucu salata de vinete merge foarte bine

Funda:XX

| xPiinkiix a răspuns:

Ceapa. Salam. Faina.(Nu le combina :]], fiecare dintre ele se face in felul ei) deschideti mintea. sau cauta ceva pe net. sigur gasesti happy

| lolove a răspuns:

Branza,,margarina o face mai neteda. dupa parerea mea, Delicat dar foarte putin ii da un gust deosebit...carnaciorii rosii nu stiu etc.