| Andreea0612 a întrebat:

Voi cum va faceti sandwich-urile?
Eu cu salam cascaval si castraveti, la aparat, sau cu ton dar m-am plictisit de combinatiile astea. Idei?

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Telemea, sunca, maioneza cu ustori, patrunjel si o felie de rosie intre doua felii de paine prajita

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Eu mereu încerc combinaţii noi. Amestec tot ce găsesc comestibil. Ştiu că odată am mâncat sanviş cu nutella sau cereale cu ketchup iute.(Am amestecat cam orice cu murături şi ketchup iute laughing )
Eu îţi zic să încerci mereu ceva nou, aşa vei face din gătit o plăcere.
Poftă bună! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sandwich cu pui: Pui o feliuta de paine, apoi pui sare, apoi pui a doua feliuta si apoi pui...nu mai pui ca ai pus de trei ori.

| yooleonard a răspuns:

Smantana,salam, si un ou ochi.La bun vorbesc, este cel mai bun!

| Paula012 a răspuns:

Sunca,maioneza,cascaval,sos,rosie.)

| Nana30 a răspuns:

Poti face sandwich-uri gustoase din: felii de paine unse cu crema de branza, peste care poti pune cateva felii de rosie, paine cu snitel sau gratar de pui, dar si omleta, intre doua felii de paine

Sau 4 felii de paine (prajite la toaster), 1 rosie feliata, sau 2 linguri sos de rosii proaspat, 125g mozzarella taiata in felii, 2 felii de sunca.Se aseaza pe o felie de paine sosul de rosii sau rosiile, 2 fasii de mozzarella, sunca si se acopera cu inca o felie de paine. la fel se procedeaza si pentru al doilea.

Sau 2 felii de paine de secara (sau neagra) branza Cheddar, sunca, unt sau maioneza de casa (proaspata). Asezati o felie de paine pe farfurie si intindeti cu unui cutit de masa un strat subtire de maioneza. Puneti peste maioneza 3 fasii subtiri de branza Cheddar, 2 de sunca si cealalta felie de paine.
FUNDA?

| Mariiam a răspuns:

Le făceam cu piept de pui şi sos Eros Pista ( da, unguresc şi picant de-ţi lua foc gura). Spun le făceam, pentru că de aproape un an nu mai mănânc pâine.